طراحی سایت خبری کاری ظریف و پردقت است که نکات بسیار زیادی باید در طراحی آن در نظر گرفته شوند. این سایت الزاما باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد تا کاربر را به جای پرسه زدن در اینترنت به سمت سایت شما جذب کند.

سایتهای خبری واطلاع رسانی یکی از پربازدیدترین سایت های اینترنتی به شمار می روند. دلیل این امر ماهیت خبر و اطلاع رسانی است که هر جامعه ای را ملزم می دارد این اخبار را از منبع موثقی دریافت کند.

در واقع، سایت های خبری اگر به خوبی طراحی شوند و محتوای خوبی را تولید کنند مخاطبان بسیار زیادی را جذب می کنند.

همانطور که می دانید در طراحی سایت خبری علاوه بر ویژگی های منحصر به فردی که یک سایت باید داشته باشد، سئو سایت و تولید محتوا نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

مخاطبان سایت های خبری در حال افزایش است!

امروزه سایت های خبری تجربه و تعامل منحصر به فردی را برای کاربران و خوانندگان اخبار ایجاد کرده اند. 0کاربران می توانند در زیر پست ها کامنت بگذارند و نظرشان را در مورد خبر ابراز کنند و یا مقالات دیگری را به کاربران پیشنهاد دهند.

همین امر سبب شده است کاربران سایت های خبری روز به روز افزایش یابند. موتور جستجوی گوگل حدود سی درصد از ترافیک را به سایت های خبری اختصاص داده است. همین امر بیانگر این مطلب است که افراد زیادی برای یافتن اخبار و اطلاعات مورد نظر از گوگل استفاده می کنند.

سایتهای خبری آنلاین چه ویژگی هایی دارند؟

خبرهای آنلاین ویژگی هایی دارند که به جذابیت این نوع پوشش خبری می افزایند.

همین امر سبب می شود افراد زیادی تمایل به استفاده و رجوع به این سایت ها داشته باشند.

برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

رایگان بودن
امکان بحث در مورد یک خبر در سایت
امکان اشتراک گذاری خبر

اکنون سوال این است: چگونه یک سایت خبری موفق داشته باشیم؟ آیس وب اینجاست تا به شما در این زمینه کمک کند!

 

چگونه یک سایت خبری موفق داشته باشیم؟

پارامترهای متفاوتی در موفقیت یک سایت خبری نقش دارند. در ابتدای امر، این گونه سایت ها باید بتوانند ترافیک مورد نیاز خود را از طریق گوگل تامین کنند.

طراحی سایت و تولید محتوای مناسب از دیگر ویژگی هایی هستند که کاربران معمولی را به کاربرانی وفادار تبدیل می کنند. ویژگی های دیگر یک سایت خبری موفق!

نحوه نمایش اطلاعات!

نحوه نمایش اطلاعات در تمامی سایت ها از اهمیت زیادی برخوردار است. اما اهمیت این موضوع در سایت های خبری دو چندان می شود. در این گونه سایت ها کاربران باید قادر باشند در کمترین زمان ممکن به اخبار مورد نظر خود دست پیدا کنند.

سرعت سایت خبری!

سرعت لود شدن اخبار و صفحات در این گونه سایت ها بسیار با اهمیت است.

اهمیت این موضوع تا جایی است که اینگونه سایت ها را می تواند در بین کاربران محبوب کند و یا از محبوبیت آنها بکاهد.

سئو و بهینه سازی سایت!

همانطور که تا بدین جا اشاره کردیم، سئو سایت مسئله بسیار مهمی است. به ویژه در سایت های خبری که باید در صدر نتایج گوگل قرار گیرند. آیس وب به کمک تیمی حرفه ای و زبده تمامی این شرایط را به بهترین شکل برای شما فراهم می کند.

سادگی و گرافیک مناسب!

همانطور که می دانید فرمت های زیادی برای انواع سایت ها وجود دارد. این فرمت ها بر اساس نوع سایت و کاربرانی که از آنها استفاده می کنند، مشخص می شوند. در طراحی سایت های خبری نباید از رنگ های زیادی استفاده کرد تا برای کاربر خسته کننده نباشد.

تم سفید یکی از رنگهایی است که برای اینگونه سایت ها پیشنهاد می شود.
دسترسی آسان! دسترسی و مدیریت سایت باید به گونه ای باشد که افراد مختلف بر اساس سطوح دسترسی به سادگی بتوانند اطلاعات مورد نظر را ویرایش کنند.

علاوه بر اخبار متنی، امکان قرار دادن اطلاعات به صورت چندرسانه ای (صوت، تصویر، فیلم) جذابیت خبر را در اینگونه سایت ها دوچندان خواهد کرد. برای طراحی یک سایت خبری فوق العاده به آیس وب اعتماد کنید!

اعتماد شما سرمایه ماست!