رد کردن لینک ها

مزیت‌های اپلای: ۱۰ دلیل برای اخذ پذیرش تحصیلی

اپلای و ادامه تحصیل در خارج از کشور مطمئنا زندگی فرد را تغییر خواهد داد، اما چرا باید اپلای کرد ؟ مزیت‌های اپلای کدامند؟ هرکس دلایل بسیاری برای گرفتن این تصمیم دارد. اگر هنوز برای شروع این کار و اخذ پذیرش تحصیلی تردید دارید خواندن ادامه مطلب به شما بسیار کمک خواهد کرد:

مزیت‌های اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی

۱- مستقل تر خواهید شد

اگر بار اولی است که به خارج از کشور سفر میکند یا حتی اولین بار است که تصمیم دارید تنها زندگی کنید، اخذ پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیل در خارج از کشور شما را به سمت خودکفایی بیشتر هل میدهد. البته چالش هایی در مسیر وجود خواهد داشت اما این تجربه در نهایت به شدت با ارزش خواهد بود. دانشجوها معمولا از این بازه زمانی به عنوان رشد شخصی بسیار بزرگی برای خود یاد میکنند. این مورد یکی از مزیت‌های اپلای تحصیلی است که کمتر به چشم می‌آید.

۲- با اپلای و تحصیل در خارج فرهنگ دیگری را فرا خواهید گرفت

مهم نیست مقصد شما کشور همسایه باشد یا دور ترین کشور قابل دسترس، در هر صورت ادامه تحصیل در کشور خارجی شما را در تماس با آدم هایی جدید، روش زندگی جدید و فرهنگی جدید قرار میدهد. موج جهانی‌شدن به همه جا رسید و سواد چندفرهنگی شما را به کارمندی بهتر، دانشجویی بهتر و در نهایت فردی بهتر از آنچه که بودید تبدیل خواهد کرد. شاید بتوان این مورد را مهم‌ترین مزیت اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی به شمار آورد.

۳- در دید کارفرمای آینده تان برجسته تر خواهید بود

با اپلای و ادامه تحصیل در خارج از کشور به مهارت های با ارزشی دست خواهید یافت که در محیط کار مورد توجه قرار خواهد گرفت. در ارتباط برقرار کردن قوی تر خواهید شد و مهارت های بین فردی بهتری خواهید داشت. علاوه بر این مهارتی کسب خواهید کرد که به شما کمک می کند بدون توجه به اینکه چه شغل و حرفه ای دارید، منتقدانه تر فکر کنید.

۴- با اخذ پذیرش تحصیلی تحصیلات خود را وسیع تر خواهید کرد

فرض کنیم شما دانشجوی باستان شناسی هستید – اپلای و ادامه تحصیل در کشوری که در آن عملا این امکان را دارید که به محل خرابه های باستانی بروید بی اندازه ارزشمند خواهد بود. مهم نیست رشته تان چیست، اخذ پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیل در خارج از کشور به سادگی شما را به راههای جدیدی برای دنبال کردن آرزوهایتان و یا حتی پیدا کردن آرزوهای جدید نزدیک میکند. دنیا دانشگاههای برجسته بسیار زیادی دارد – پس فراتر از دانشگاهی که در آن هستید نگاه کنید و همه احتمالات را بررسی کنید.

۵- درباره خودتان بیشتر خواهید آموخت

وقتی خود را از محیطی که در آن راحت هستید دور می کنید، باید انتظار رخ دادن رشد شخصی زیادی را داشته باشید. ترک وطن و جابجا شدن به محیطی کاملا جدید اصلا آسان نیست – حتی اگر فقط برای چند ماه باشد. اما به راستی که قدم گذاشتن به خارج از این محدوده میتواند بسیار تقویت کننده باشد. حتی در پراسترس ترین لحظه ها که با دلتنگی، موانع زبانی و سروکار داشتن با پول خارجی مواجه هستید، یاد میگیرید که چگونه به خوبی از عهده کار بربیاید و به آنچه که واقعا از آن ساخته شده اید پی میبرید.

صندوق بین‌المللی پول بیکاری، سطح پائین درآمد استادان و نخبگان، نارسایی‌های مالی و اداری، کمبود امکانات تخصصی-علمی و بی‌ثباتی سیاسی و اجتماعی را از جمله مزیت‌های اپلای تحصیلی یا به عبارت ساده‌تر دلایل مهاجرت ایرانیان ذکر کرده‌است. فرار مغزها، ادامه تحصیل در خارج از کشور، اپلای، مهاجرت تحصیلی و به طور کلی مهاجرت همیشه به دنبال ناراضی بودن از شرایط فعلی و با هدف یافتن زندگی و آینده ای بهتر اتفاق می افتد.

۶- از طریق اپلای و تحصیل در خارج مهارت های ارزشمندی کسب خواهید کرد

حقیقتا “خوب سفر کردن” یک مهارت است، و مهارتی است که همه شهروندان بین المللی باید داشته باشند.نه تنها هنجارهای اجتماعی مکانی جدید را یاد می گیرید، حتی درک کردن چیزهایی مثل حمل و نقل عمومی مهارت های زندگی ارزشمندی برایتان به ارمغان می آورد.

۷- شبکه خود را گسترش خواهید داد

اگر رشد شخصی و داشتن فرصت برای گسترش دادن تحصیلاتتان دلایلی کافی برای ادامه تحصیل در کشوری خارجی نیست، برای دوستی و رفاقت این کار را بکنید. پیدا کردن دوستان جدید می تواند ترسناک باشد اما خیلی رضایت بخش خواهد بود.  خواهید دید با فردی که در کشور دیگری زندگی میکند چه وجوه مشترک بسیاری دارید. چه از کشور شما کسی همراه شما در سفر باشد و یا دوستی محلی پیدا کرده باشید، گسترش دادن شبکه تان برای زندگی اجتماعی، شغل، و رشد شخصیتان عالی است. و با داشتن دوستان خارجی همیشه بهانه ای برای برگشتن خواهید داشت.

۸- خودتان را در زبانی جدید غرق خواهید کرد

یاد گرفتن زبان جدید می تواند تجربه هیجان انگیزی باشد. حتی اگر ابتدای یاد گرفتن زبان جدید هستید، در حال تمرین دادن قسمتی از ذهن خود هستید. اپلای و رفتن به کشوری که همزبان شما نیست میتواند تجربه ای شگفت انگیز باشد – اصطلاحات عامیانه و الگوهای صحبت جدید یاد میگیرید و زبان خودتان را از دیدی کاملا متفاوت می بینید.

۹- به ماجراجویی های جدید خواهید رفت

زمانی که خارج از کشور تحصیل می کنید حتی نیازی نیست که کاری مانند کوهنوردی انجام دهید تا ماجرایی جدید داشته باشید – امتحان کردن غذایی متفاوت می تواند به اندازه کافی ماجراجویی باشد. با این حال شما مدام خود را در معرض چیزهایی جدید قرار میدهید که در کشور خودتان در دسترس نبوده اند. و با وجود اینکه می توانید (و مطمئنا باید!) برای اینستاگرام و دوستانتان در خانه عکس بگیرید، ممکن است آنقدر مجذوب این تجربه ها باشید که گوشیتان را در جیبتان گذاشته و فقط از آن ها لذت ببرید.

۱۰- همه مهارت های جدیدی که کسب کرده اید را با خود به خانه بازخواهید آورد

بازگشت به خانه بعد از یک ترم یا چند سال میتواند انواع هیجانات و احساسات جدید را بوجود آورد. “شوک فرهنگی معکوس” واقعی است! اما این هیجانات نشان دهنده این است که شما تغییر کرده اید، و احتمالا مهارت های بسیاری با خود بازگردانده اید. ممکن است حتی بفهمید که چقدر برای وطن خود دلتنگ شده اید و بیشتر قدردان آن باشید.

آمار مهاجرت دانشجویان ایرانی

طبق آمار و ارقامی که از خبرگزاری های داخلی می توان بدست آورد کشور ایران با در نظر گرفتن شاخص تعداد افراد دارای برنامه مهاجرت نسبت به کل جمعیت کشور، در میان ۲۰ کشور برتر این شاخص قرار ندارد.تعداد دانشجویان بین‌المللی دنیا از ۱٫۳ میلیون دانشجوی بین‌المللی در سال ۱۹۹۰، به رقم حدود ۵٫۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۴ رسیده که تقریبا چهار برابر شده است همچنین پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵، این رقم به هشت میلیون نفر برسد.

ایران با حدود ۵۱,۶۰۰ نفر دانشجوی خارج از کشور در سال ۲۰۱۲، در رتبه دهم کشورهای دانشجو فرست، قرار داشته است اما در سال ۲۰۱۵ با همین حدود تعداد دانشجوی بین‌المللی در رتبه پانزدهم کشورهای دانشجو فرست قرار دارد. که البته این به معنای کاهش تمایل دانشجو به مهاجرت تحصیلی نبوده و صرفا شرایط پذیرش دانشجو سخت تر شده است.حدود یک درصد از کل دانشجویان ایرانی ساکن خارج هستند در حالی که این نرخ در چین ۱/۸ درصد دانشجویان، برای عربستان سعودی ۵/۶ درصد و برای ترکیه ۰/۷۵ درصد است.

× ارتباط از طریق واتس آپ