رد کردن لینک ها

بهترین کشورها برای اپلای تحصیلی

عوامل زیادی وجود دارد که برخی کشورها را برای دانشجویان ایرانی به مقاصد تحصیلی بهتری نسبت به بقیه کشور ها تبدیل میکند. هزینه های دانشگاه، مخارج زندگی، زبان محلی، رتبه دانشگاه، دردسترس بودن ویزا و امکان دستیابی به موقعیتهای شغلی و مهاجرتی از جمله مواردی است که دانشجو موقع انتخاب کشور مقصد به آن توجه میکند. ما لیستی از بهترین کشورها برای دانشجویان ایرانی را تدارک دیده ایم و امیدواریم که برداشتن اولین قدم در راه اپلای را برایتان آسان تر کند. زمان انتخاب دانشگاه به این نکته نیز توجه داشته باشید که مدرک دانشگاه مقصد در ایران هم معتبر باشد. اینجا میتوانید لیست دانشگاه های مورد قبول را ببینید.

استرالیا

استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای تمام دانشجوهای بین المللی است. اگر برای ادامه تحصیل استرالیا را انتخاب کنید، امکان بهره مندی از مدارک تحصیلی بسیار قوی و معتبر، کیفیت بالای زندگی، فرصت های شغلی و وجود برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی را خواهید داشت. با این حال، چیزی که استرالیا را برای دانشجوهای ایرانی به یک مقصد ایده آل بدل میکند فرصت زندگی در جامعه ای چند فرهنگی و داشتن شانس اقامت دائم است. از آنجایی که استرالیا به برخی مهارت های شغلی که بعد از پایان دوره تحصیل میتوانید کسب کنید، اقامت دائم میدهد، دانشجو شانس بیشتری برای استخدام و درخواست اقامت دائم استرالیا دارد.

 

کانادا

به خاطر فرصت های تحقیقاتی خلاقانه و بسیار زیاد و همچنین شرایط مهاجرتی، کانادا به سرزمین امکانات و فرصت ها معروف شده است. شانس بالای دریافت اقامت دائم و زندگی بعد از اتمام دوره تحصیلی در کانادا ایرانی های زیادی را برای تحصیل به کانادا جذب میکند. علاوه بر این، تحصیل در کانادا برتری های دیگری از جمله داشتن جامعه چندفرهنگی، کیفیت بالای زندگی، استانداردهای آکادمیک بالا و کیفیت بالای آموزش را برای دانشجویان به ارمغان می آورد.

 

مالزی

دلایل زیادی برای موفقیت مالزی در جذب هزاران دانشجوی ایرانی در چند سال گذشته وجود دارد. مالزی به دلیل آسانی اخذ ویزا یکی از راحت ترین کشورها برای ورود ایرانیان به منظور تحصیل است. همچنین شعبه های زیادی از معتبرترین دانشگاههای آمریکا، استرالیا و بریتانیا مانند دانشگاه ناتینگهام در آن وجود دارد که برای دانشجوهای ایران قابل توجه است.برنامه ها با زبان انگلیسی ارائه میشوند که منجر به تمایل بسیاری از دانشجوهای بین المللی به اخذ پذیرش از دانشگاههای مالزی شده است. دلیل سوم پایین بودن هزینه زندگی است. همچنین دلایل دیگری نیز برای ایرانیان وجود دارد مانند جمعیت انگلیسی زبان، تعدد فرهنگی با  اکثریت جامعه مسلمان، آب و هوای استوایی و دارا بودن ساختار های طبیعی زیبا.

انگلستان

انگلستان با دارا بودن جامعه چندفرهنگی، دانشگاههای عالی و جمعیت بومی انگلیسی زبان به یکی از مقاصد اصلی دانشجوهای سرتاسر دنیا برای ادامه تحصیل تبدیل شده است. در میان ایرانیان، این کشور به خاطر داشتن جمعیت زیاد ایرانی و اجتماعات مسلمان، محبوبیت بالایی دارد. با تحصیل در انگلستان، دانشجوهای ایرانی به دانشگاههای برتر دنیا نیز دسترسی خواهند داشت و فرصت بهبود مهارت زبان انگلیسی خود را در حالی که بخشی از اجتماعی ایرانی هستند، دارند.

 

آلمان

آلمان از حیث کیفیت بالای سیستم آموزشی بسیار شناخته شده است. ادامه تحصیل در آلمان مزیتهای متعددی برای دانشجوهای ایرانی دارد اما منحصر به فرد ترین آنها امکان تحصیل رایگان در دانشگاههای عمومی برای دوره کارشناسی می باشد. ایرانیهای زیادی در آلمان زندگی میکنند، شما میتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید و در طول مدت تحصیل دوستان ایرانی پیدا کنید. همچنین تقریباً در تمام شهرهای آلمان میتوانید رستوران ها و خواربار فروشی های ایرانی پیدا کنید. با این حال، برای اینکه بتوانید در آلمان ادامه تحصیل دهید چون اکثر برنامه های دوره کارشناسی به زبان آلمانی تدریس میشوند نیاز به یادگیری زبان دارید.

نروژ

نروژ همواره به عنوان یکی از بهترین کشورها از لحاظ استانداردهای زندگی طبقه بندی شده است و همچنین مقصد تحصیلی بزرگی برای دانشجوهای ایرانی است. نروژ شهر گرانی است، با این حال تحصیل در نروژ رایگان بوده و شما میتوانید هم از کیفیت بالای آموزش و هم کیفیت بالای زندگی بهره ببرید. اکثریت مردم نروژ به انگلیسی روان صحبت میکنند. دوره های ارشد و دکترا به زبان انگلیسی است، اما برای تحصیل در دوره کارشناسی نیاز به داشتن مهارت در زبان نروژی دارید.

 

ترکیه

واقع شدن در همسایگی کشورمان باعث نزدیکی و شباهت فرهنگی زیاد دو کشور شده است. همچنین ما برای مسافرت به ترکیه نیاز به ویزا نداریم، تحصیل و زندگی در ترکیه مقرون به صرفه است و بازگشت به ایران برای ملاقات به خانواده بسیار راحت است. اینها عواملی است که ترکیه را به مقصد خوبی برای دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است. همچنین، شما میتوانید از ساحل، آفتاب و آب و هوای مدیترانه ای آنجا بهره ببرید.

 

امارت متحده عربی

در چند سال اخیر علاقمندی به تحصیل در امارت متحده عربی بین دانشجوهای ایرانی رو به افزایش بوده است، به این دلیل که تحصیل در دانشگاههای امارت به منزله پلی به سوی کشورهای استرالیا، آمریکا و انگلیس خواهد بود. به خاطر داشتن دانشگاههای آمریکایی، انگلیسی و استرالیایی مانند دانشگاه ولانگانگ که به شما امکان ادامه تحصیل در این کشور ها را بعد از گذشت ۲ سال از تحصیلتان میدهد. مزیت دیگر امارت متحده عربی این است که دقیقا در کنار خلیج فارس واقع شده و بازگشت به ایران از آنجا راحت است.

 

× ارتباط از طریق واتس آپ